Profesjonalne sklepy internetowe

Jak działa sklep internetowy?

Jeśli wszedłeś na tę stronę prawdopodobnie podjąłeś już decyzję o założeniu sklepu internetowego. Nie będziemy więc opisywać tu korzyści płynących z prowadzenia takiego sklepu. Pragniemy jednak opisać jego możliwości oraz wymagania.

Współczesny sklep internetowy jest skomplikowaną aplikacją, w której skład wchodzi wiele modułów ułatwiających robienie zakupów, jak też administrację. Aby uniknąć kłopotów w przyszłości radzimy wybrać dobry, sprawdzony serwer o wysokich parametrach i dobrym czasie dostępności (uptime), pomocy technicznej 24/7, dużym transferze i odpowiedniej pojemności konta ftp i bazy danych.

Następnym etapem jest wybór odpowiedniego oprogramowania. Warto więc sprawdzić, jakie funkcjonalności oferuje proponowany sklep oraz jakie są możliwości jego rozwoju, czy istnieje możliwość instalowania i dodawania dodatkowych modułów zwiększających jego funkcjonalność.

Podstawowe funkcje sklepu internetowego:

  • atrakcyjne przedstawianie produktów
  • możliwość grupowania produktów w kategorie
  • wyszukiwarka produktów
  • produkty polecane
  • newsletter
  • możliwość wyboru sposobu dostawy
  • określanie sposobu płatności
  • możliwość rejestracji użytkowników

Są to podstawowe funkcje, w które powinien być „uzbrojony” nasz sklep. Ale należy też pamiętać, że możemy chcieć promować nasz sklep poprzez takie usługi, jak porównywarki cen czy zakupy grupowe. Jakość kodu html też nie jest bez znaczenia – wyszukiwarki internetowe (np. google) muszą bez problemu przeszukiwać bazę naszych produktów i ich opisów, by móc je indeksować w swoich wynikach.

Kolejnym elementem jest bezpieczeństwo. Wiele sklepów opartych na otwartym kodzie jest podatna na ataki hakerów i może doprowadzić do poważnych strat. Ważne jest więc, by sklep był należycie zabezpieczony, a jego oprogramowanie często aktualizowane.

Takie możliwości możemy osiągnąć korzystając z oprogramowania stworzonego przez wyspecjalizowaną firmę, dającą gwarancję na swój produkt oraz pomoc techniczną. W trakcie wieloletniej działalności nasza firma korzystała z wielu programów obsługujących sklepy internetowe spośród, których wybraliśmy najbardziej funkcjonalny i niezawodny sklep SOTE.

Zapraszamy do współpracy...