Pytania i odpowiedzi

Czy koniecznie musze mieć stronę internetową aby się zareklamować?
Obecnie modne stało się powiedzenie, że jeśli nie można znaleźć strony www firmy w internecie to znaczy, że ta firma nie istnieje. To powiedzenie mówi samo za siebie. Strony internetowe są najtańszą i najskuteczniejszą formą reklamy. Wyszukiwarki internetowe katalogują wszystkie hasła, są więc wspaniałym drogowskazem do twojej strony, a co za tym idzie do Twojej firmy.
Co to jest layout?
Layout jest to szablon, na którym oparta jest budowa strony internetowej. Jest w penym sensie rysunkiem strony, zawierającym pełną grafikę ze zdjęciami, tłem, wzorem czcionek i pełną kolorystyką. Po jego wykonaniu pisze się kod strony oraz dodaje grafikę i nadaje style. Można rzec, że bez loyutu strona internetowa nie istnieje.
Czy muszę płacić za wykonanie layoutu?
Layout jest podstawą budowy strony internetowej. Nie można stworzyć strony nie tworząc layoutu. Nie oznacza to jednak, że ktoś kto zamawia layout, automatycznie musi zdecydować się na utworzenie strony, w tym przypadku przygotowanie layoutu jest odpłatne. W innym przypadku nie muszą Państwo płacić za jego wykonanie. Najpierw przedstawiamy propozycję, a po jej zaakceptowaniu przez klienta podpisujemy umowę.
Jaki jest koszt realizacji strony internetowej?
Koszt realizacji strony internetowej uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na nie mają objętość strony (czyli ilość pdstron), złożoność layoutu, jakość dostarczonych materiałów (np. wymagające obróbki), zastosowane technologie, zastosowane oprogramowanie - składających się w sumie na czas poświęcony przy jej wykonaniu.
Czy muszę dostarczać materiały do strony, czy robi to wasza firma?
Nie jest konieczne dostarczanie materiałów do wykonania strony www. W takim przypadku nasi pracownicy sami przygotowują potrzebne materiały. Robią zdjęcia, przygotowują teksty itp.
Nasza firma wykonuje strony zarówno z materiałów powierzonych, jak i wymagających przygotowania.
Czy potrzebny jest kontakt osobisty do realizacji mojej strony?
Przy współpracy z naszą firmą nie ma konieczności osobistego kontaktu. Współczesne technologie umożliwiają przesłanie materiałów drogą elektroniczną, a wyniki naszej pracy są udostępniane w Internecie.
Co to jest pozycjonowanie?
Samo wykonanie i umieszczenie strony internetowej na serwerze nie gwarantuje, że będzie ona miała dużą oglądalność. Aby to zapewnić należy zaznaczyć jej obecność w wyszukiwarkach. Aby jednak wyszukiwarki wskazały naszą stronę według ustalonych słów kluczowych i umieściły je możliwie na wysokiej pozycji musimy dokonać szeregu czynności, które nazywamy pozycjonowaniem lub optymalizacją (SEO).
Pozycjonowanie stron przez wiele firm traktowane jest jako najtańsza i najskuteczniejsza forma reklamy.
Czy robicie strony w rożnych językach?
Tak. Nie ma znaczenia w jakim języku napisana jest strona.
Można też tworzyć stronę, która zawiera teksty w wielu językach na raz.
Chciałbym mieć firmową skrzynkę e-mail, czy jest to w cenie strony?
Skrzynka e-mail związana jest z serwerem, na którym umieszczona jest strona. Większość firm świadcząca usługi hostingowe automatycznie oferuje pocztę e-mail.
Czy zaprojektujecie logo mojej firmy?
Tak. Projektujemy logotypy zarówno jako elementy layoutu, jak też osobno.
Czy moja strona będzie zabezpieczona przed wirusami?
Zabezpieczenie antywirusowe jest usługą związaną z serwerem, na którym przechowywana jest strona. Aktualnie wszystkie firmy świadczące usługi hostingowe stosują zabezpieczenie antywirusowe.
Czy realizacja mojej strony internetowej wymaga ode mnie dużo nakładu pracy i czasu?
To zależy od tego, czy materiały do strony przygotowywane są przez klienta, czy przez naszą firmę.
Czy będę mógł samodzielnie edytować i rozbudowywać swoją stronę?
Do samodzielnej edycji i rozbudowy strony wykorzystuje się oprogramowanie CMS. Wystarczy zamówić u nas stronę z tym systemem.
Jaki jest czas realizacji mojej strony?
Czas realizacji strony internetowej uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na nie mają objętość strony (czyli ilość podstron), złożoność layoutu, jakość dostarczonych materiałów (np. wymagające obróbki), zastosowane technologie, zastosowane oprogramowanie - składających się w sumie na czas poświęcony przy jej wykonaniu.
Co to jest hosting i czy Państwa firma to zapewnia?
Hosting jest usługą polegającą na udostępnienu części dysku twardego serwera na fizyczne przechowywanie naszej strony. Z reguły usługa ta łączy w sobie kilka dodatkowych usług: serwer pocztowy, ochrona antywirusowa, backupowanie danych, itd.
W tym momencie nasza firma nie świadczy takich usług.
Co to jest domena?
Domena jest to nazwa identyfikująca dane urządzenie w sieci. W przypadku stron jest to nazwa wskazująca na tę część serwera, na której przechowywana jest nasza strona.
Czy można u Państwa kupić domenę?
Nie prowadzimy sprzedaży domen. Jednak na życzenie klienta przeprowadzamy rejestrację domeny.
Czy cena za projekt obejmuje także hosting i domenę?
Nie, domena i hosting to zupełnie inne usługi rozliczane w inny sposób. Opłata za wykonanie strony jest opłatą jednorazową, natomiast utrzymanie domeny i hosting to usługi płatne przez cały czas korzystania z tych usług.
Co to jest system CMS?
System CMS (Content Management System), czyli System Zarządzania Treścią jest aplikacją umożliwiającą budowanie oraz edycję stron internetowych za pośrednictwem strony www przez dowolnego użytkownika.
Co to jest flash?
Flash jest to rodzaj aplikacji internetowej służącej do prezentowania animacji na stronie www za pośrednictwem odpowiedniej wtyczki lub osobnego oprogramowania. Aktualnie coraz częściej zastępowana przez animacje przygotowywane przy pomocy JavaScript. Dużą rolę także zaczynają odgrywać możliwości, które dają HTML5 i CSS3.